Дуайт Хауард ще играе в родния си град


Дуайт Хауард ще играе в родния си град
(AP photo)
02-07-2016 10:34

Дуайт Хауард постигна договорка с Атланта след среща в петък следобяд. Центърът и Хоукс се разбраха за договор за три години, който е на стойност 70.5 милиона долара. Той имаше насрочени срещи и с други отбори, но реши да ги отмени, след като стигна до съгласие с "Ястребите".


Тази сделка до голяма степен означава, че Атланта ще може да подпише само един от свободните си агенти в момента - Ал Хорфърд или Кент Бейзмор. И към двамата има сериозен интерес на пазара, така че е интересно какво ще се случи.


Хауард е роден в Атланта, което е още една причина за неговото решение. Той е мотивиран да се завърне у дома и да се опита да помогне на Хоукс в Източната конференция.


Хауард бе част от доста голяма група на центрове свободни агенти, която включва имена като Хасан Уайтсайд, Джоаким Ноа, Бисмак Бийомбо, Тимофей Мозгов и Ал Джеферсън. От изброените само Бийомбо не се е разбрал с някой отбор.


В кариерата си с Орландо, ЛА Лейкърс и Хюстън, Хауард има средно по 17.8 точки и 12.7 борби. Той бе избран под №1 в драфта през 2004-а година.

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Тагове: Дуайт Хауард, Атланта
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи