Запознайте се с националния отбор на България за кадети (16) - Андрей Петков
Миналата година BGbasket.com започна инициатива, в която ви запозна отблизо с националния отбор на България за кадети до 16-годишна възраст непосредствено преди домакинството им на Европейкото първенство то Дивизия В в София. Тази година правим същото с отбора на кадетите, воден от Лъчезар Коцев, който отново ще бъде домакин на надпреварата. Тя ще се проведе от 10-20 август отново в София.
Целта ни е да се запознаете с всички момчета преди техните мачове, за да дойдете и да ги подкрепите. Смятаме, че за по-доброто им представяне, е нужна Вашата подкрепа в залата, а за целта се опитваме да ви запознаем с всеки един играч поотделно.
Започнахме с Мартин Стефанов от Черно мор и сина на легендата Георги Младенов - Борислав ТУК. След това говорихме с Ангел Илиев от Шампион 2006 ТУК , Николай Иванов от Академик София ТУК, Борис Петров, който играе в Италия - ТУК и Лъчезар Везирски от БУБА ТУК.
Днес ви срещаме с Андрей Петков от БУБА Баскетбол, който стана и Най-полезен играч на финалите на възрастта. Ето как той отговори на нашите въпроси:
- Как избра баскетбола и защо се запали точно по този спорт?
- Когато бях на 9 години ме записаха да играя в БУБА, защото бях много висок за възрастта си и тогава се запалих.
- Колко си висок?
- 192 см
- В кои отбори си играл до момента ?
- Играл съм единствено за БУБА баскетбол.
- Кой е треньорът, от който си научил най-много до момента?
- Научил съм много от всичките ми треньори, но дължа най-много на няколко. -Емилия Кръстева, тя ми даде основата, след това продължих при Мануел Марков, откогото най-много, другите двама са Борис Бракалов и Ивайло Желев.
- Кой е най-големият ти успех?
- Това че станахме шампиони тази година и по този начин защитихме тилтата си.
- Кой е най-добрият ти приятел, свързан с баскетбола?
- Трима са. Калоян Радев, Калоян Иванов и Алекс Георгиев.
- Любим отбор / играч?
- Любимият ми отбор е Голдън Стейт Уориърс, а любим играч ми е Стеф Къри.
- Гледаш ли баскетбол, кое е любимото ти първенство и защо?
- Да, най-много следя НБА, защото там нивото е най-високо, но също така ледам испанското и българското първенство.
- По колко пъти в седмицата тренираш и по колко часа на ден?
- Тренирам 7 пъти в седмицата, между 2 и 4 часа на ден.
- На какво наблягаш най-много на тренировка?
- На тренировка наблягам най-много на стрелбата си, но гледам да тренирам и останалите компоненти от играта.
- Как обикновено преминава един твой ден?
- Ставам в 7:00 часа, оправям се и отивам на училище. След училище отивам на тренировка.
- Коя е любимата ти мисъл или цитат?
- Работи в тишина и остави успеха ти да говори вместо теб.
-Имаш ли любим талисман или ритуали преди игра?
-Слушам музика.
- Твоята мечта е...?
- Да играя баскетбол на високо ниво.
Харесайте BGbasket.com във Facebook
Следвайте BGbasket.com в Instagram
Абонирате за канала ни в 
Тагове: България (16), Андрей Петков



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































