Голям удар на Дарюшафака, взе мач на гранда Реал насред Мадрид

22-04-2017 00:08

Турският Дарюшафака направи страхотен удар, като победи лидера от редовния сезон в Евролигата Реал Мадрид, при това насред Испания.

Воденият от Дейвид Блат тим се наложи с 84:80 в изключителен мач, с който изравни серията до 1-1.

Следващите две срещи са в Истанбул на 26 и 28 април, а Дарюшафака вече има огромно предимство.

Турският отбор напълно заслужи победата, след като изпусна още в първата среща да победи Реал. Мачът бе много равностоен от началото до края, но Дарюшафака имаше крехък аванс в повече моменти.

Гостите играха много силно във втората четвърт, когато имаха и най-голямата преднина и за двата състава в мача - 9 точки.

На почивката баскетболистите на Блат водеха с 44:38, но отговорът на Реал не закъсня и веднага след паузата мощната офанзива в бяло наниза 30 точки за 10 минути, за обрат.

Последният период бе на тотално надлъгване, като имаше равенство в резултата през по-голяма част от него. В продължение на две минути и половина нито един от двата отбора не успя да вкара кош, и така четири минути преди сирената резултатът пак бе равен - 72:72.

На Реал бяха нужни още две минути, за да стигне до кош от игра, вече изоставайки с 4 точки. След поредица пропуски Густаво Айон изравни от наказателната линия до 78:78, но защитата на Реал заспа и остави Скоти Уилбъкин да отбележи от другата страна.

Джейси Керъл пропусна решаваща тройка с 48 секунди на таблото, а след това при изпълнението на наказателни удари Дарюшафака бе безапелационен, за да затвърди и запази аванса си в последните секунди.

Серхио Люл бе най-резултатен за Реал Мадрид с 22 точки, Густаво Айон добави 16, плюс 8 борби, и 5 асистенции.

Брад Уонамейкър вкара 21 точки за Дарюшафака, а Анте Жижич и Уилбекън добавиха по 17.