Убедителна победа за България в първата контрола с Тунис

(сн. LAP.bg)
21-06-2018 19:42 | Мария Маринова

Мъжкият национален отбор записа убедителна победа в първата си контрола от подготовката за следващия цикъл от световните квалификации. В столичната зала „Универсиада“ България се наложи над Тунис с 81:61. Единствено първата част бе оспорвана, след това тимът ни взе нещата в свои ръце и спечели срещата.

„Лъвовете“ показаха много точен мерник от далечно разстояние, като отбелязаха 12 тройки срещу 5 за съперника. В този мач България бе без контузените Николай Вангелов и Павел Маринов.

За разлика от момчетата на Любомир Минчев, за които това бе първа проверка преди квалификациите, Тунис вече изигра няколко контроли и е по-напред с подготовката. Утре двата отбора ще се срещнат още веднъж, като и вторият мач ще бъде в зала „Универсиада“.

Двубоят започна на много високи обороти, като двата отбора често си разменяха водачеството. Много силно за България стартира Чавдар Костов, който наниза три тройки за по-малко от една част. Постепенно обаче Тунис взе инициативата и след десет минути игра водеше с 24:21.

През втория период обаче „лъвовете“ поеха контрола в мача и след серия от 17:2 си върнаха водачеството. Те поддържаха комфортна разлика, която на почивката бе 13 точки.

След паузата българите запазиха двуцифрения си аванс, а преди последната част водеха с 65:46. В заключителните минути тимът ни допусна лек спад в играта си, но въпреки това спечели убедително срещата.

Александър Везенков бе най-резултатен за успеха с 20 точки. Чавдар Костов отбеляза 13 точки, а силно се включи и американецът Джейсън Уошбърн, който вкара 11 точки и овладя 9 борби.

За Тунис капитанът Макрем Бен Ромдан наниза 16 точки. По 11 добавиха Омар Абада и Мурад Ел Мабрук.