Спортинг и Шакир Смит се завърнаха в Европа с победа в Ботевград

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. championsleague.basketball)

23-09-2020 18:26 | Мария Маринова

Португалският Спортинг се завърна с победа на европейската сцена след 42-годишна пауза. В първия си мач от квалификациите в Шампионска лига, които се провеждат в „Арена Ботевград“, тимът надви швейцарския Фрибур Олимпик с 84:78. В спор за място в групите на турнира отборът чака победителя от срещата ИгокеаКлуж Напока, които играят от 20:30 часа тази вечер.

Комисар на мача бе Елеонора Рангелова, а в съставите на двата отбора имаше баскетболисти, добре познати на българските фенове. Екипа на Фрибур носеше бившият състезател на Рилски спортист Шон Барнет, докато за Спортинг игра доскорошният гард на Академик Пловдив Шакир Смит.

Двубоят започна сравнително равностойно. След това обаче португалският тим взе инициативата и след десет минути игра водеше с 27:18, а на почивката преднината му вече бе 14 точки. След паузата Фрибур Олимпик заигра по-добре и бе много близо до обрата, но преди последната четвърт отново изоставаше при 61:66. Още в началото й обаче Спортинг отново натрупа двуцифрен аванс и нямаше проблем да го задържи до края. Заради контузия едва няколко минути в мача игра капитанът на швейцарския тим Борис Мбала.

Траванте Уилямс бе най-резултатен за победителите с 23 точки, като овладя и 7 борби. Джон Фийлдс записа дабъл-дабъл от  20 точки и 11 борби. Джеймс Елисор завърши с 10 точки, а с 9 е Шакир Смит.

За Фрибур Олимпик по 16 точки отбелязаха Брандън Гарет и Арнауд Котюр.