Ямбол повали Берое в Стара Загора

15-12-2020 20:51 | BGbasket.com

Ямбол поднесе изненадата на кръга в Националната баскетболна лига. Тимът надви един от традиционните фаворити в шампионата Берое със 75:64 в среща, изиграна тази вечер в Стара Загора. Баскетболистите на Тони Дечев имаха двуцифрен пасив още през първата част, но съумяха да направят обрат и да спечелят мача. Домакините бяха без новото си попълнение Джими Гавин, докато съперникът им не можеше да разчита на контузения Кръстан Кръстанов.

Гостите имаха по-малко борби в подкошието, но въпреки това показаха по-точен мерник именно там. Ключов бе и големият брой грешки на Берое – 21, срещу само 10 за Ямбол, а стартозагорският тим изпусна и 7 наказателни удара в мача.

След тази среща и двата тима са с баланс 2-3. За Берое предстои гостуване на Черно море Тича, докато съперникът им приема Черноморец.

Баскетболистите на Любомир Минчев поведоха с двуцифрена разлика при 13:3 само след няколко минути игра. Първата част продължи с много ниска резултатност, а след нея Берое водеше със 17:11. Тимът от Стара Загора вкара само един път от далечно разстояние, докато съперникът му пропусна и при деветте си опита.

Ямбол обаче стигна до пълен обрат още в началото на втория период, който започна със серия от 9:2. Последваха нови размени на водачеството, а на почивката отборът на Тони Дечев имаше минимална преднина при 34:33.

Берое вкара първия кош след паузата, но след него гостите отвърнаха със серия от 8:0 и отново си върнаха водачеството В края на частта домакините успяха да изравнят, но след тройка със сирената, Дарин Иванов изведе Ямбол напред с 50:47 преди решителния период.

Четири минути преди сирената съставът на Тони Дечев поведе с двуцифрена разлика за първи път в срещата при 66:55, като до края успя да удържи преднината си.

Иван Лилов бе над всички за победителите с 24 точки, с 16 и 9 борби е Ерик МакГийл, а 10 точки добави Стоян Петков.

За Берое по 14 точки вкараха Брейди Роуз и Седариан Рейнс (10 борби). Николай Стоянов се отчете с 12 точки, 11 има Дерик Джийн.