Доростол с първи медал при 12-годишните момчета от осем години

(сн. Велислав Стоев)
06-06-2021 13:02 | Мария Маринова

Доростол спечели първи медал при 12-годишните момчета от осем години насам. Тимът се класира на третото място в Държавното през този сезон, което завършва днес. В мача за бронза в „Арена Ботевград“ тимът се наложи над Рилски спортист 59:53, след като водеше през повечето време, но до последните минути победителят не бе ясен. За последно Доростол стана шампион през 2013 г., но след това не бе печелил отличие в тази възраст.

В спор за титлата един срещу друг ще се изправят ЦСКА и БУБА Баскетбол.

Срещата започна с доста ниска резултатност, но постепенно тимът от Силистра направи силна серия и след десет минути игра водеше със 17:10. Вторият период бе доста по-равностоен, като на два пъти Рилски спортист намаляваше разликата само на 3 точки, а на почивката изоставаше с 24:28.

Интригата се запази и след паузата, като четири минути преди края на третата част баскетболистите на Борислав Трифонов стигнаха до пълен обрат – 33:32. Доростол обаче отвърна с 12 безответни точки и преди последната част за първи път преднината му бе двуцифрена при 44:33. Отборът от Самоков обаче не се предаде и след серия от 8:0 на старта на заключителната четвърт отново намали разликата, но въпреки опитите си за пълен обрат, съставът на Светлана Тодорова удържа преднината си до последно.

Най-резултатен за победителите с 16 точки бе Борис Димитров, 15 отбеляза Мартин Златев.

За Рилски спортист Александър Христов реализира 18 точки, с 13 е Симеон Йонков.