БУБА U16 завърши шести в Европейската лига

15-05-2022 11:05 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол U16 завърши на престижното шесто място участието си в Европейската младежка баскетболна лига през този сезон. Това е и най-доброто класиране на български отбор в турнира.

Баскетболистите на Ивайло Желев финишираха трети в групата си на Суперфинала във Вилнюс, което ги прати в битката за петата позиция срещу латвийския ДСН. В последния си мач тази сутрин обаче те претърпяха драматична загуба от този съперник със 79:85.

След поредица от размени на водачеството през първата част, ДСН дръпна с двуцифрена разлика и поддържаше аванс от няколко точки до средата на последната четвърт. БУБА стигна до пълен обрат в заключителните минути, но латвийците отново си върнаха водачеството и не го изпуснаха до последно.

Иван Димитров бе най-резултатен за българския тим с 24 точки. Георги Йорданов записа 21 точки и 9 борби, а 15 точки вкара Стоян Ангелов.