Левски се върна към добри дни срещу Академик

19-04-2023 21:20 | BGbasket.com

Левски взе 14-а победа за сезона, след успех у дома над Академик Пловдив с 96:88."Сините" направиха важна крачка към шестото място с победата, като вече са с победа пред Берое.

Мачът бе много интересен и оспорван, като и двата отбора показаха класни изпълнения.

Академик стартира ударно двубоя, като още в първата част направи серия от 10-0, за да дръпне в резултата. Реакцията от Левски не закъсня и домакините се върнаха до края на четвъртината до 16:19.

Втората част продължи с по-добра игра на пловдивчани, които на няколко пъти направиха красиви атаки като по учебник. Левски обаче вече се бе окопитил и се държеше съвсем близо до противника. И двата състава залагаха предимно на играта под коша през това начално полувреме и рядко намираха целта от разстояние.

Левски първи започна да трупа нарушения, но във втората част везните се наклониха към Академик и бързо Тайлър Криймър и Евгени Хаджирусев бяха вече с по три.

След равностойна втора част, почивката дойде при 43:40 в полза на гостите.

Левски излезе по-концентрирано за второто полувреме и успя да направи пълен обрат в третата минута от него, с две поредни тройки на Алън Арнет.

"Сините" бяха на друга предавка и бързо се възползваха и взеха аванс от 6 точки и продължиха да го увеличават. Тройка на Николай Михайлов в началото на последната част донесе двуцифрена преднина за Левски, а след това с още една се стигна и до най-голямата разлика в мача.

Академик не се отказа от битката и направи поредица от 11-2, с геройски изпълнения на Томислав Минков, за да се върне в играта.

Две минути преди сирената, разликата бе само две точки, но Левски пак отговори с тройка, този път на Златин Георгиев.

В крайна сметка с повече опит домакините надделяха и запазиха преднина до края.

Алън Арнет наниза 30 за победата, 22 добави Джон Флорвиъс и 18 - Златин Георгиев.

22 за Академик отбеляза Джейлън Минет, 17 добави Томислав Минков и 10 - Кръстомир Михов и Тони Гуджино.