Локомотив София U16 спечели Купа БФБ след оспорван финал

(сн. БФБ)
22-05-2023 16:36 | BGbasket.com

Локомотив София е новият носител на Купа БФБ при момичетата U16. В изключително оспорван финал в Стара Загора тимът надви миналогодишния победител в надпреварата Берое с 62:58.

По-рано през деня бронзът бе спечелен от Шампион 2006.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА И НАГРАЖДАВАНЕТО

Локомотив водеше почти през цялото време на финалния мач, но до последно победителят не бе ясен. След размяна на кошове на старта, тимът взе леко предимство и след първата част поведе с 21:17. Авансът му стана и двуцифрен през втория период, а почивката дойде при 35:28.

На два пъти баскетболистките на Лилия Георгиева дръпваха с 10 и след паузата, но преди заключителната четвърт Берое върна интригата за 45:48. Интригата се запази до самия край, като домакините успяха да свалят и на точка, но не и да направят пълен обрат.

59 от точките на победителите дойдоха от титулярния състав, като всички баскетболистки в него завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатна бе Ванеса Кокалова с 16 точки, като овладя и 10 борби. Натали Михайлова добави 12 точки.

За Берое Стара Загора 15 точки отбеляза Гергана Бъчкова, с 10 е Жаклин Бахова, а 8 и 15 борби има Ивелина Славова.