Мач с 84 точки определи първия финалист при момичетата U16

(сн. БФБ)
08-06-2023 18:49 | BGbasket.com

Локомотив София е първият финалист в Държавното първенство за момичета U16. Тимът ще спори за титлата след убедителен успех срещу Дунав Русе с 52:32 в столичната зала „Триадица“.

Двата отбора изиграха най-нискорезултатния мач на турнира, като стреляха съответно с 29 и 21% от игра, а решаваща бе играта в подкошието и по-малкият брой грешки за Локомотив.

На финала баскетболистките на Лилия Георгиева ще имат за съперник победителя от другата среща между Берое Стара Загора и Рилски спортист.

Двубоят започна с много ниска резултатност още в самото начало, като след първата част резултатът бе 9:8 в полза на домакините. Те лимитираха съперника си едва до 4 през втория период и на почивката дръпнаха с 28:12. Разликата продължи да расте и след паузата, като достигна 23 преди заключителната четвърт. До края Локомотив задържа конфортния си аванс и спечели.

Ванеса Кокалова бе над всички за победителите с 20 точки и 8 борби, Теодора Големанска се отчете с 9 точки и 11 борби.

За Дунав Ивета Петрова завърши с 15 точки и 9 борби, но и 7 грешки.