Девойките U18 спечелиха последната контрола преди Европейското

(сн. BGbasket.com)
26-06-2023 20:12 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за девойки U18 спечели последната си контрола преди Европейското първенство в Дивизия B. Момичетата на Маргарита Маринкова надвиха Северна Македония с 51:46 в среща, изиграна в столичната зала „Триадица“.

Домакините поведоха с двуцифрена разлика още след десет минути игра при 16:6, а на почивката бяха напред с 34:20.

Авансът им скочи до 20 точки след паузата, но в последните повече от пет минути на третата четвърт те така и не се разписаха. Това позволи на съперника да направи серия от 16:0 и преди заключителната четвърт да скъси дистанцията само на 6 – 37:43.

Играта продължи много оспорвано до края, макар и с ниска резултатност, но българките не допуснаха пълен обрат и спечелиха.

Единствено Яна Карамфилова завърши с двуцифрен актив за успеха, като отбеляза 15 точки с 9 борби. По 9 точки добавиха Гергана Цекова (11 борби) и Елена Драгоева (7 грешки).

България ще започне участието си на шампионата в София в петък (30 юни) с мач срещу Украйна.

Тагове: България U18 (жени)