Девойките U18 загубиха последния си мач и останаха осми в София

(сн. FIBA.basketball)
09-07-2023 13:27 | BGbasket.com

Националният отбор на България за девойки U18 загуби последната си среща от домакинското Европейско първенство, дивизия В в София, и завърши на осмо място в крайното класиране. Тимът ни отстъпи на Исландия с 69:86 в зала „Триадица“, с което завърши и участието му в шампионата.

Исландия започна мача по-силно и води през цялата първа четвърт, като на моменти разликата се доближи до 10 точки, а след нея резултатът беше 25:20. До почивката исландките останаха напред, но националките ни ги следваха плътно и изоставаха само с 4 точки след едно полувреме.

След подновяването на играта българките обърнаха резултата, но силна серия на съперника в средата и края на третата част отново го откъсна напред. След 17:4 Исландия поведе с 67:54 след 30 минути игра. Комфортната разлика се запази до края и така тимът ни загуби срещата.

Деница Манолова записа 13 точки и 7 борби за отбора ни, 12 вкара Елена Драгоева, а с 11 плюс 7 се отчете Яна Карамфилова.

За победителките с по 17 точки се отличиха Хилдур Гюнщайнсдьотир и Хейдур Карлсдьотир.