Китай спечели титлата на Азия и вече гледа към Рио (видео)

04-10-2015 11:12 | (fiba.com)

Китай спечели титлата на Азия и се класира за Олимпиадата в Рио през 2016 година. На финала домакините победиха Филипините със 78-67 , за които това е второ поредно сребро на ФИБА Азия. Китай завърши надпреварата без нито едно поражение и спечели 16 титла в историята си. На квалификации за Рио се класираха Филипините, Иран и Япония.

Иран спечели бронза, след като победи Япония с 68-63 в двубоя за третото място.

Филипините започнаха силно двубоя като поведоха с 15-10. Китай обаче отговори със серия 12-0 и обърна в резултата след първата част за 22-15. Домакините вдигнаха преднина до близо 10 точки през цялата втора част и на почивката имаха аванс от 11 при 46-35. През второто полувреме китайците вдигнаха още повече водачеството си и закономерно стигнаха до успеха.

Гуо Айлун бе най-резултатен за успеха с 19 точки. Ки Жоу записа дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби, а 14 реализира Ий Дзянлян.

За Филипините над всички бе Андрей Блаче със 17 точки.

За страхотното си представяне бившият играч на НБА Ий Дзянлян бе избран за MVP на надпреварата.

На финала 27-годишният състезател записа 15 борби, 11 точки и 2 блока за успеха на Китай, а средно записа по 16.7 точки, 8.8 борби, 1.4 асистенции и 1.2 блока.

Тагове: ФИБА Азия, Китай, Филипините, Иран, Япония