Лукойл Академик с перфектно първо завъртане – 9-0

05-12-2015 19:49

Лукойл Академик завърши първото завъртане на отборите в редовния сезон на НБЛ без загуба. Днес като домакин шампионът надви Спартак Плевен с резултат 112-74 и вече има победи срещу всички участници в първенството, оставайки единственият без загуба и с актив 9-0. Плевенчани пък са с 5 победи и 4 загуби на сметката си и делят петото място с Рилски спортист. В следващия, десети кръг „студентите” посрещат Левски 2014, а Спартак гостува на Черноморец.

Домакините се откъснаха напред в резултата още в началото, но Спартак успя няколко пъти да се върне на 4-5 точки зад тях. Малко преди почивката обаче разликата стана 19 точки, а след 20 минути Лукойл водеше с 51-39. С много силно нападение след почивката шампионите нанизаха 33 точки и допуснаха само 16, за да се откъснат с 29. Мачът вече беше решен, а през последната част отборите оформиха крайния резултат.

Победителите имаха 15 борби и 9 асистенции повече, нанизаха 13/25 опита от тройката за успеваемост 52% и не сгрешиха нито веднъж от наказателната линия – 13/13 и имаха предимство във всички най-важни статистически показатели.

Цели седем баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив в мача. 27 точки наниза Павлин Иванов (5 тройки), 15 добави Бранислав Ратковица, а с 14 се включи Желко Шакич. Почивка получиха най-опитните в отбора Филип Виденов и Тенчо Банев.

За плевенчани пък петима имаха 10 или повече точки. Със 17 плюс 12 борби завърши Милован Савич, а по 12 отбелязаха Самуел Франсис и Герасим Николов (5 асистенции).