Берое обърна Рилски със страхотна последна част

05-12-2015 20:07

Берое записа изключително ценна победа като домакин над Рилски спортист с 84-77 в мач от деветия кръг на НБЛ. Сблъсъкът премина през обрати, но в последните му минути старозагорци бяха по-силни и взеха шести успех за сезона. Те имат и 3 загуби и след края на първото завъртане в първенството делят третото място с Черно море Порт Варна. Самоковци пък са с 5-4, колкото има и Спартак Плевен. В следващия кръг баскетболистите на Любо Минчев гостуват на Балкан, а тези на Росен Барчовски посрещат Черно море Порт Варна.

Добро начало на домакините ги изведе напред в резултата и дори на моменти през първата четвърт разликата стана 10 точки. След нея тимът водеше с 8, а през втория период гостите успяха да стопят дефицита си и да се приближат само на една при 43-44. Бързо след почивката Рилецо поведе и се задържа напред през третата част, след която водеше с 64-60. Серия от 14-1 за начало на последните 10 минути реши мача в полза на Берое. Благодарение на нея отборът натрупа аванс от 12 точки и не погледна назад до края на мача.

Победителите имаха сериозно предимство в стрелбата – 12/25 (48%) от тройката срещу 6/27 (22%) на съперника – 52% срещу 43% общо от игра. Това компенсира малкото предимство на Рилски в борбата, асистенциите, отнетите топки и грешките.

Аштън Мур отбеляза 15 точки за победителите, 12 добави Тихомир Желев, а с по 11 се отчетоха Остън Барнс и Тенчо Тенчев.

За Рилски Тони Гуджино регистрира 19 точки и 8 борби, 18 вкара Франк Търнър, а 12 плюс 8 асистенции записа Йордан Бозов.