Левски 2014 излезе седми след първото завъртане в НБЛ

07-12-2015 19:43

Левски 2014 записа третата си победа за сезона в НБЛ. В последния мач от девети кръг, с който завършва първото завъртане на отборите „сините” надвиха Ямбол като гости с 83-69 след силно второ полувреме. Така те заемат седмото място с актив 3-6 и са на победа пред осмия Академик Бултекс 99 и на две зад поделящите 5/6 място Рилски спортист и Спартак Плевен. Ямболии пък са в дъното на класирането заедно с Черноморец с баланс 1-8. В следващия кръг Левски 2014 гостува на Лукойл Академик, а Ямбол посреща пловдивския Академик.

Много оспорвана първа част, преминала през смени на водачеството, доведе до 22-21 в полза на Ямбол след нея. Отборите останаха равностойни до почивката, а „сините” успяха да обърнат резултата и да поведат с 6 при 42-36. Всичко обаче се реши през второто полувреме. Левски 2014 запази аванса си до 3 минути преди края на третата четвърт, когато водеше с 55-48. Последва серия от 20-4 в полза на столичани, която продължи и през четвъртата част и вдигна разликата над 20 точки. Така последните минути бяха спокойни за Николай Господинов и съотборниците му.

Гостите спечелиха борбата под коша – 42-32, а ямболии имаха много слаба стрелба от далечно разстояние – едва 1/12 срещу 6/23 на Левски 2014. Победителите имаха и малко предимство в успеваемостта общо от игра – 48% срещу 43%.

Христо Николов, който пропусна последните няколко мача на Левски 2014, игра за отбора и бе най-резултатен с 19 точки, като добави и 7 борби. Венцислав Петков се включи с 18 плюс 6 борби и 5 асистенции, а 15 точки отбеляза Йордан Минчев.

За Ямбол, който не беше воден от напусналия треньор Нинослав Марянович, а на пейката беше Иван Чолаков, Милиян Боцка се отчете с 14 точки, 7 борби и 6 асистенции, 13 вкара Боян Радетич, а 12 – Стойо Чолаков.