Една част стигна на Лукойл Академик за 10-0

11-12-2015 21:44

Лукойл Академик изигра страхотна трета част, за да си осигури победа с 91-73 над Левски 2014 като домакин в Правец в мач от десетия кръг на Националната баскетболна лига. Гостите изиграха добро първо полувреме, в което бяха равностойни на лидера в класирането, но през второто разликата между отборите пролича. След този първи кръг от второто завъртане в шампионата „студентите” имат 10 победи и продължават да са единствени без загуба. „Сините” пък са с 3-7 и са на седмо място. В следващия кръг Лукойл Академик гостува на Академик Бултекс 99, но преди това ще пътува до Белгия за първия си мач от втората фаза на турнира Купа ФИБА Европа срещу Антверп Джайънтс. Другата седмица пък Левски 2014 ще бъде домакин на Черноморец.

Домакините започнаха уверено със серия от 6-0, след което поведоха с 13-4. „Сините” обаче бързо се съвзеха и със серия от 7-0 се приближиха до съперника, а скоро и изравниха. Оспорвана игра в края на първата част доведе до 21-20 в полза на Лукойл. Отборите бяха изключително равностойни до почивката, като във втория период най-голямата разлика беше 4 точки, а след няколко смени на водачеството резултатът беше равен след едно полувреме – 43-43.

Страхотно начало на третия период за „студентите” доведе до серия от 20-4 в тяхна полза, която беше повратна точка в мача. Отборът взе пълен контрол над случващото се на терена и след 30 минути игра водеше с 65-52. Равностойно начало на последната десетка запази аванса на домакините, който се запази стабилен до края на мача за логична победа.

Лукойл Академик имаше сериозно предимство в борбата – 41-27, направи повече асистенции – 21-14, отнеха повече топки – 12-5, а „сините” извършиха 20 грешки срещу 14 на съперника.

За Лукойл Академик Желко Шакич записа 22 точки и 8 борби, 13 точки и 8 борби регистрира Димитър Димитров. Донел Тейлър дебютира за отбора и беше на терена 17 минути, като вкара 8 точки и овладя 3 борби.

За Левски 2014 повторен дебют направи Станислав Славейков, който вкара 24 точки. 16 добави Алекс Симеонов, а 14 – Йордан Минчев. За тима дебютира и другото ново попълнение – Ангел Пейчинов, който игра по-малко от 3 минути.