Рилецо се изкачи на трета позиция след дерби с Черно море Порт Варна

12-12-2015 20:01

Рилски спортист се изкачи с една позиция нагоре след оспорван мач в Самоков. В двубой от 10-ти кръг на НБЛ тимът на Росен Барчовски се наложи с 83-76 над Черно море Порт Варна. Така до момента в класирането самоковци се изравниха със своя съперник и още два тима в НБЛ – Берое и Спартак Плевен, всичи от които са с актив 6-4. В следващия кръг Рилецо гостува в Ботевград на Балкан, а Черно море на Спартак Плевен.

Двубоят започна оспорвано като двата отбора си размениха на няколко пъти водачеството през първия период. След него „моряците“ успяха да излязат с малка преднина напред. Във втория домакините обърнаха и поведоха с 4 точки след 20 минути игра. Гостите започнаха второто полувреме със серия 6-1 и отново обърнаха резултата в своя полза при 45-44. Последва обаче, серия от 7-0 за самоковци в края на третия период, след която поведоха за първи път с 9 точки. Последната част отново бе на „приливи и отливи“ за дата отбора. Рилски на няколко пъти излизаше сериозно напред, но варненци стопяха бързо изоставането си и се държаха близо до съперника. Три минути преди края домакините поведоха с 9, но след две тройки на Пламен Алексиев и Станислав Цонков разликата стана само три точки при 72-75. В най-важния момент се включи капитанът Бозов с с две тройки и до края домакинитe удържаха успеха.

Капитанът Йордан Бозов бе над всички за успеха с 23 точки. По 13 отбелязаха Франк Търнър и Златин Георгиев, а Веселин Веселин завърши с дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби.

За Черно море Порт Варна над всички бе Станислав Цонков със 17 точки и 7 борби. Николай Стоянов отбеляза 13, а 12 точки и 8 борби имаше Симеон Илиев. С 11 завърши Никола Маравич.