Петър Петров спря серията от загуби на Ямбол в своя дебют

12-12-2015 19:50

Милиян Боцка избухна с 38 точки за усеха на ямболии

Новият наставник на Ямбол Петър Петров дебютира с победа в НБЛ. В двубой от 10-ти кръг ямболии победиха като домакин Академик Бултекс 99 с 81-72, след като водех през целия двубой, за да вземат едва втора победа в първенството. Така те спряха серията от три поредни загуби. Въпреки успеха те са на предпоследно девето място в класирането с равен актив със своя съперник от 2-8. В следващия кръг на 19-и декември ямболии гостуват на Берое, а пловдивчани посрещат у дома шампиона Лукойл Академик.

Ямбол започна страхотно мача със серия 14-1, а 5 минута след началото на двубоя пловдивчани нямаха кош от игра. Гостите започнаха по-добре в началото на вторя период и намалиха изостането си до 6 точки изоставането си. Въпреки това, след силна игра на Милян Бочка ямболии дръпнаха с 13. 2 минута и половина преди края на първото полувреме Академик отново намали до 5 при 38-43, но до почивката домакините поведоха с 9. След подновяване на играта домакините вдигнаха аванс и до 15 точки, а Пловдив намали до 7. Въпреки това тимът на Петров Петров отново увеличи преднината си и спечели двубоя, след като почти през цялата последна четвърт запази двуцифрено водачество.

Домакините отбелязаха 20 точки в следствие от грешки на своя противник, докато те едва 12. Ямболии овладя и 8 борби повече - 37 срешу 29.

Милиян Боцка направи страхотен мач като наниза 38 точки и 6 борби. Капитанът Станислав Говедаров също се включи много силно с 18 точки , 5 асистенции и 5 борби, а 11 отбеляза Боян Радетич.

Бошко Йовович отбеляза 21 и овладя 8 борби, а 13 отбеляза Васил Кьосев, а 12 добави Александър Митрович.