Десета за Балкан

23-12-2015 19:42

Балкан стана вторият отбор в НБЛ Виваком, който вече е с двуцифрен актив от победи. Ботевградчани взеха десетата при гостуването си на Ямбол след крайното 88-73. Те изиграха много силна втора четвърт, след която дръпнаха с двуцифрена преднина и след това само я поддържаха. Така балканци остават втори в класирането с баланс 10-2, докато ямболии са осми с 2-9. В последния кръг преди новата година, който е следващата седмица, Балкан ще приеме Лукойл Академик, докато Ямбол отново ще е домакин - този път на Рилски.

В началото на мача напред бе Балкан, но в един момент домакините обърнаха. Те дори натрупаха аванс след първата част, но през втората ботевградчани показаха друго лице. В рамките на по-малко от пет минути те тръгнаха със серия от 18-4 и така взеха преднина от 11 точки. До почивката тя остана в тези граници и преднината бе повече от комфортна. В третата част разликата се поддържаше около 10 точки, а в началото на последната падна и до 8. Балкан обаче отговори със серия от 11-0 и така отказа домакините.

Мартин Дурчев и Мартин Маринов бяха най-резултатни за победителите с по 23 точки, а с 14 и 8 борби се отчете Николай Върбанов

За домакините Милиян Боцка завърши с 21 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Станислав Говедаров имаше 18 точки.