Левски 2014 взе реванш от Спартак Плевен след силно второ полувреме

29-12-2015 21:00

Левски 2014 завърши годината с пети успех в първенството на НБЛ Виваком. В двубой от 13-и кръг „сините“ се наложиха в реванш като домакин над Спартак Плевен със 102-80 след много по-силно второ полувреме. Така те завършиха 2015-а година 7-ми в класирането с актив от 5 победи и 8 поражения, а плевенчани са 7-6. Двубоят започна с леко забавяне заради проблем с таблото и през първото полувреме двата отбора играха без да работят таблата за 24 секунди над двата коша. В следващия кръг на 9-и януари тимът на Николай Господинов гостува на Рилски спортист в Самоков, а плевенчани приемат у дома Академик Бултекс 99.

Двубоят започна оспорвано, но постепенно Спартак Плевен започна да повежда в резултата. Така след добра игра на Сашо Груев и Веселин Георгиев плевенчани излязоха напред със 7 точки след 10 минути игра. Гостите запазиха аванс и през втората част като Левски се държеше близо. „Сините“ смениха защитата и 4 минути преди края на първото полувреме, след тройка на Евгени Хаджирусев, тимът на Николай Господинов обърна за първи път от началото при 41-39. Плевенчани допуснаха няколко поредни грешки в нападение като нямаха кош близо 2 минути и половина, а домакините вдигнаха аванс за първи път дори до 9 точки при 50-41. Александър Груев отпуши с тройка коша на гостите и на почивката плевенчани изоставаха с 6 точки.

Левски запази почти през цялото второ полувреме двуцифрен аванс, а плевенчани не успяваха да стопят. „Сините“ започнаха последния период със серия 12-2 и вдигнаха преднина до 22 точки. До края разликата се вдигна още повече, а двамата треньори успяха да пуснат в игра всичките си състезатели.

Станислав Славейков бе най-резултатен за успеха на Левски с 26 точки, а 20 точки, 7 асистенции и 6 борби добави Алекс Симеонов. По 13 отбелязаха Евгени Хаджирусев и Крум Дойчинов. Ивко Ивков реализира 11, а с 10 завърши Йордан Минчев.

За Спартак Плевен над всички с дабъл-дабъл от 24 точки и 11 борби бе Димитър Маринчешки,  а 17 отбеляза Милован Савич. Александър Груев отбеляза 12, а 11 точки имаше Герасим Николов.