Рилски спортист едва се измъкна в Ямбол

30-12-2015 19:44

Рилски спортист записа изключително трудна победа като гост на Ямбол със 78-77 в мач от 13-ия кръг на НБЛ Виваком. За това колко оспорвана беше срещата в зала „Диана” говори фактът, че през целия мач само в два момента разликата надвиши 5 точки, а смените на водачеството бяха многобройни. С този успех Рилецо завършва 2015 година с актив 8-5, какъвто имат и Черно море  и Берое, а пред тях са само Лукойл Академик и Балкан. Ямболии пък остават в последната тройка на класирането с 2-11, като това беше трета поредна загуба за тях. В следващия кръг на 9-и януари Рилски спортист посреща Левски 2014, а Ямбол гостува на Лукойл Академик.

Домакините започнаха със серия от 6-1 и успяха да се задържат напред в резултата през почти цялата първа четвърт. Съперникът беше плътно зад тях, но все пак след 10 минути ямболии водеха с 19-15. В началото на втория период Рилецо успя да стопи разликата и да поведе, а със силен край на полувремето се откъсна с 8 точки напред – 47-39.

Веднага след почивката обаче Ямбол се върна в мача и до края на третия период стопи разликата, като след него изоставаше само с точка – 58-59. Със серия от 8-3 домакините поведоха с 67-65, а по-малко от 5 минути преди края резултатът беше 73-69 в тяхна полза. С 8 безответни точки Рилски си върна водачеството, а нови драматични минути доведоха до равенство – 77-77 при 20 секунди до края. Франк Търнър бе фаулиран и вкара победната точка за отбора си при един от двата опита от наказателната линия. В последната атака домакините не успяха да отбележат и загубиха.

Най-резултатни за победителите с по 16 точки бяха Йордан Бозов (7 борби, 5 асистенции) и Тристан Кери. 13 отбеляза Франк Търнър, а 11 – Златин Георгиев.

Капитанът Станислав Говедаров наниза 24 точки (4 тройки) за Ямбол, с 20 и 7 борби се включи Боян Радетич, а по 12 записаха Милиян Боцка (12 борби, 7 асистенции) и Стойо Чолаков (6 борби).