Шампионът си върна победния ход

09-01-2016 19:39

Лукойл Академик си върна победния ход в НБЛ Виваком след като в миналия кръг претърпя първа загуба в първенството от Балкан. Днес „студентите” се наложиха безпроблемно над Ямбол като домакини с резултат 107-75. Шампионът продължава да е едноличен лидер в класирането с 13 победи и загуба до момента. Ямболии пък са в последната тройка с 2-12. В следващия кръг Лукойл посреща Рилски спортист, а Ямбол Черноморец.

Домакините поведоха от началото на мача, но разликата се запази малка през цялата първа част. На моменти през втората тя беше двуцифрена, а на почивката резултатът беше 55-46. Лукойл Академик поддържаше аванс над 10 точки през целия трети период, а до края на мача запази контрола над играта и направи победата си разгромна.

За победителите в състава изобщо не бяха Бранислав Ратковица и Тенчо Банев, а Филип Виденов не влезе в игра. Седем от деветимата баскетболисти, които играха в мача за тима, завършиха с двуцифрен актив. Донел Тейлър вкара 22 точки, 16 и 7 борби добави Димитър Димитров, а с 14 завърши Павлин Иванов.

За Ямбол Милиян Боцка отбеляза 25 точки, а с по 16 се отчетоха Боян Радетич и Денис Агре.