Рилецо взе своето

09-01-2016 19:52

Рилски спортист победи Левски 2014 с 98-83 като домакин в мач от 14-ия кръг на НБЛ Виваком. Самоковци бяха напред в резултата през целия мач и заслужено записаха третата си поредна победа в първенството. Така в момента те делят третото място с Берое, като и двата отбора имат по 9 победи и 5 загуби. „Сините” пък продължават да са седми с баланс 5/9. В следващия кръг Рилецо гостува на Лукойл Академик, а Левски 2014 – на Академик Бултекс 99.

Самоковци поведоха в началото и след 10 минути игра имаха аванс от 7 точки. Силна серия от 17-2 през втория период ги изведе с цели 20 точки напред, а на почивката те водеха с 16. Гостите изиграха добра трета част, в която успяха да стопят част от дефицита си, но въпреки това той остана двуцифрен след 30 минути игра – 59-70. Младият отбор на Левски 2014 продължи да се бори и 5 минути преди края свали разликата до 8 точки, но бърза серия от 8-0 за Рилски отново даде недостижима преднина на тима и той спокойно доигра мача.

Петима баскетболисти на победителите вкараха 10 или повече точки, като най-резултатен с 21 плюс 8 асистенции беше Франк Търнър. 17 отбеляза Тристан Кери, а 15 – Веселин Веселинов.

За Левски 2014 Йордан Минчев наниза 20 точки, Евгени Хаджирусев добави 16, а Ангел Пейчинов – 12.