Спартак нанесе шеста поредна загуба на пловдивския Академик

09-01-2016 20:12

Спартак Плевен записа осмата си победа в НБЛ Виваком. Отборът победи Академик Бултекс 99 като домакин с резултат 93-84 в зала „Балканстрой”. По този начин плевенчани се изравняват в класирането с Черно море Порт Варна, който загуби от Берое днес. Отборите делят петата позиция с баланс 8-6. Пловдивчани, за които днешната загуба беше шеста поред, остават в последната тройка на заедно с Ямбол и Черноморец с по 2 победи и 12 загуби до момента. В следващия, 15-и кръг, Спартак гостува на Берое, а Академик посреща Левски 2014.

Първата четвърт на мача премина доста равностойно и след няколко смени на водачеството Спартак водеше с 20-18. Домакините запазиха малка преднина през втория период, но точно преди почивката съперникът изравни и поведе. Тройка на Урош Величкович даде точка аванс на домакините при 40-39.

През третия период плевенчани се задържаха напред, макар че не успяха да натрупат голяма разлика. Само веднъж преднината им достигна 10 точки, а след 30 минути то водеха с 69-61. Силна серия от 13-2 в началото на заключителните 10 минути изведе домакините с 19 точки напред, но малко след това Академик отново свали разликата с 9 безответни точки. Все пак в последните минути Спартак удържа победата.

Победителите имаха по-добра стрелба от тройката – 11/28 (39%) срещу 8/33 (24%) на съперника. Те си подадоха и 21 срещу 10 асистенции, а извършиха само 8 грешки срещу 11.

Шестима баскетболисти на Спартак завършиха с двуцифрен актив в мача. Дабъл дабъл от 20 точки и 10 борби регистрира Димитър Маринчешки, 18 отбеляза Самуел Франсис, а с 14 и 9 борби се включи Милован Савич.

За Академик най-много точки – 24 отбеляза Бошко Йовович, който хвана и 9 борби. В дебюта си за отбора Никола Трайков наниза 20 точки и овладя 5 борби, а с 16 плюс 7 се отчете Александър Митрович.