Жените U20 ще играят за 13/14 място на Европейското в Крайова

(сн. FIBA.basketball)
04-08-2023 22:23 | BGbasket.com

Националният отбор на България по баскетбол за жени U20 ще играе за разпределение на 13/14 място на Европейското първенство в Дивизия B, на което домакин е Крайова. В предпоследния си мач от надпреварата тимът ни победи убедително Косово с 80:62.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова вече са с баланс 2-2 в групата си и няма как да бъдат изместени от третата позиция, независимо от изхода на оставащите мачове. Последният им съперник ще стане ясен в събота, като във финалния ден на шампионата те ще срещнат победителя от двубоя между Украйна и Грузия.

България започна много силно мача и след десет минути игра се откъсна с 28:12. Кратък подем в играта на Косово през втория период направи пасива на тима едноцифрен, но на почивката разликата отново бе 16 – 48:32.

Тимът ни доминираше и след паузата, а преди решителната четвърт се откъсна със 73:48. На практика това окончателно сложи точка на спора и макар съперникът да спечели заключителната четвърт, мачът вече се доиграваше.

Нашите момичета доминираха най-вече под коша, а освен това показаха и много точен мерник от фала – 28/32.

Виктория Иванова бе най-резултатна за успеха с 20 точки, като бе 10/11 при наказателните удари. Със 17 точки и 11/11 от фала пък бе Ивана Бонева, а 12 точки добави Илияна Георгиева.