Далас прати Клипърс във ваканция, Орландо изравни силите с Кливланд

04-05-2024 12:51 | BGbasket.com

Далас Маверикс преодоля първия етап от плейофите в Националната баскетболна асоциация с победа със 114:101 срещу гостуващия Лос Анджелис Клипърс.

Кайри Ървинг записа 28 от 30-те си точки през второто полувреме, а Лука Дончич отбеляза 28 и записа 13 асистенции и седем борби за Маверикс, които приключиха серията с Клипърс в шест мача. Следващият съперник на Далас ще бъде Оклахома Сити Тъндър.

Пи Джей Уошингтън отбеляза 14 точки, а Даниел Гафърд и резервата Дерек Лайвли II добавиха съответно по 13 и 10 точки, като вторият остана на косъм от дабъл-дабъл с 9 борби.

Норман Пауъл записа 20 точки като резерва, а общо трима състезатели оформиха двойни показатели за поставените на четвърто място Клипърс -  Пол Джордж (18 точки и 11 борби), Ивица Зубац (17 точки и 11 борби) и Джеймс Хардън (16 точки и 13 асистенции). Тимът бе без Кауай Ленърд в трети пореден мач и четвърти в серията като цяло.

Паоло Банкеро отбеляза 27 точки и Франц Уагнър добави 26, благодарение на които Орландо Меджик прати плейофната серия в седми мач с Кливланд Кавалиърс с победа със 103:96 като домакин. Решаващият двубой е в Охайо в неделя вечер.

Джейлън Съгс вкара шест тройки и завърши с 22 точки за Меджик, които преодоляха 50-те точки на Донован Мичъл за съперника и ще играят седми мач в плейофите за първи път от 2009 насам. Победителят от тази серия пък ще се изправи срещу водещия тим на изток Бостън Селтикс.

Тагове: НБА, Далас Маверикс, Лос Анджелис Клипърс, Орландо Меджик, Кливланд Кавалиърс