Овергаз и Балкан приключиха с победи груповата фаза

Стоименов с най-много точки за Овергаз днес
01-07-2009 20:44

Момчетата на Овергаз се справиха без проблеми със съпротивата на Шумен в последния си мач от финалите на държавното първенство за 14-годишните. Резултатът 108-75 говори добре за превъзходството на отбора в двубоя.

Срещата бе решена още през първото полувреме. В него момчетата на Овергаз доминираха на терена и след 20 минути водеха с 61-27. През второто полувреме те намалиха оборотите с оглед на предстоящия полуфинал утре.

Васил Стоименов бе най-резултатен за отбора днес с 24 точки, като добави и 6 борби. Деян Карамфилов бе близо до трипъл дабъл като завърши с 19 точки, 9 асистенции и 7 борби.

За шуменци добре играха Георги Денчев с 28 точки и Кирил Кирилов с 18 точки и 10 борби.

Днес домакините от Балкан се справиха с отбора на Шампион 2006 с резултат 83-52.

Момчетата от Ботевград започнаха силно мача и поведоха с 44-15 след първото полувреме. След почивката обаче момчетата на Лъчезар Коцев се представиха достойно, като позволиха пасива им да се увеличи само с още две точки, като дори бе спечелена последната част.
За Балкан най-резултатен бе Преслав Николов с 19 точки, а Цветан Георгиев добави 12.

Георги Бързаков изигра силен мач за Шампион 2006 като завърши с 13 точки, 3 борби и 3 асистенции. Атанас Миланов пък вкара 7 точки, но грабна впечатляващите 15 борби само за 18 минути.

Утре от 16.00 часа Овергаз излиза срещу Лукойл Академик в първия полуфинал за деня. При успех момчетата водени от Виктория Маринова ще спорят на финала в петък срещу победителя от Черно Море E-on и Балкан, които играят от 18.00.