Левски разби Ямбол за 1-0 в серията

Левски се справи с Ямбол (сн. BGbasket.com)
11-05-2011 19:52 | Иван Вълчанов

Левски записа категорична победа като домакин на Ямбол с резултат 82-60 в първия мач от полуфиналната серия между двата отбора. „Сините” започнаха мача страхотно и през първата част успяха да поведат с 20 точки. Те успяха да запазят този аванс през цялата среща и логично стигнаха до разгромния успех. Това бе и много сериозна заявка на тима за предстоящите мачове, а той ще бъде домакин на Ямбол и във втория сблъсък от серията, който е на 13-и май (петък).

„Сините” започнаха срещата повече от добре – те нанизаха два коша и две тройки през първите минути, а също така не позволиха на съперника си да вкара кош и така поведоха с 10-0. Силната на Левски продължи през тази първа част, като разликата се увеличи и малко преди нейния край стана цели 20 точки при 27-7. До края на тази част основно със силна игра на Симон Финжгар ямболии успяха да намалят разликата на 15 точки за 29-14.

Домакините продължиха с темпото и в началото на втората част, контролирайки напълно играта. Ямболии пък бяха безидейни в атака, а също така позволяваха на съперника да бележи лесно. Така скоро разликата стана цели 25 точки при 41-25. Като цяло обаче резултатността и на двата тима бе ниска, а да почивката Ямбол успя да намали изоставането си на 16 точки – 27-43.

Със страхотна игра след почивката столичани успяха да достигнат най-голямата стойност на преднината си в днешния мач – 25 точки, Ямбол не показваше признаци на пробуждане. До края на третата част разликата бе намалена, но все пак остана 20 точки – 63-43. До края на срещата отборите просто трябваше да регистрират крайния резултат, а разликата отново доближи границата от 25 точки. До края на срещата тя се запази и така се стигна до успех за „сините” и 1-0 победи в серията.

За победителите над всички бе Арън Харпър с 28 точки и 8 борби. Доналд Коул се включи с 16 точки и бе вторият състезател в отбора си с двуцифрен актив. Левски показа страхотна успеваемост в този мач, като стрелбата на тима беше 17/26 за 2 точки (65%) и 12/25 за 3 точки (48%).

За Ямбол Симон Финжгар записа 11 точки и 6 борби, а с 10 плюс 9 овладени топки се отчете Николай Върбанов.