Ямбол поведе на Рилски спортист в серията за трето място

(сн. Levskibasket.com)
23-05-2011 20:59 | Иван Вълчанов

Ямбол победи Рилски спортист с резултат 91-83 в първия мач от серията за третото място в НБЛ. Ямболии бяха по-силни от съперника си, въпреки че срещата се игра в Самоков, и заслужено стигнаха до успеха. Така Ямбол вече води с 1-0 победи и ще бъде домакин на втория мач, а това дава добра възможност на тима за затваряне на серията, която се играе до две победи. Ако Рилски победи, третата решителна среща ще се играе отново в Самоков, а победителят ще завърши на трето място в НБЛ.

Ямбол започна срещата по-силно и още през първите минути успяха да се откъснат напред с 10-2. Скоро резултатът стана 16-6 в полза на състезателите на Иван Чолаков. Скоро те успяха да увеличат преднината си на цели 14 точки, но Рилски спортист я намали на 8 за 19-27. С добра игра на домакините в началото на втората част те намалиха разликата само на 2 точки при 31-33, а скоро изравниха за 36-36. Тогава обаче Ямбол „изригна” с 12 безответни точки, а на почивката водеше с 51-40.

След подновяването на играта гостите продължиха да са по-силни от съперника си и успяха да задържат натрупания аванс. Въпреки че на моменти разликата спадна до 7 точки, Ямбол успя да я увеличи до 14 при 66-52. След третата част пък ямболии водеха със 73-61. В началото на последната част домакините намалиха разликата под 10 точки, но силна серия на Ямбол я направи 16 при 80-64 и така мачът бе предрешен. До края срещата се доигра и така ямболии взеха ценна победа като гости.

Павел Маринов изигра много силен мач за победителите и завърши с 25 точки и 5 борби. 21 точки добави Станислав Говедаров, а 16 плюс 8 борби - Симон Финжгар. За тима не игра контузеният Юлиян Радионов, въпреки че бе в групата за мача.

За Рилски спортист Александър Радоевич завърши с 16 точки, а по 11 добавиха Александър Груев и Владимир Мийович (9 борби). Станислав Ваклинов пропусна срещата за Рилецо поради контузия в прасеца.