Ямбол спечели третото място в НБЛ

Ямбол спечели третото място (сн. Levskibasket.com)
25-05-2011 18:53 | Иван Вълчанов

Ямбол спечели серията за третото място срещу Рилски спортист, а с това и бронзовите медали в Националната баскетболна лига за сезон 2010/2011. След победа в първата среща в Самоков, ямболии спечелиха и домакинството си днес с резултат 80-69 и така затвориха категорично серията с 2-0 победи. Това бе най-добрият възможен завършек на сезона за тима, който зарадва феновете в собствената си зала „Диана” с медалите. Рилски спортист пък остана четвърти и пропусна да завърши сезона с трети комплект медали след сребърните в ЕВРОХОЛД Балканска лига и бронзовите за Купа България.

Срещата започна доста равностойно, като след първите няколко минути игра таблото в зала „Диана” показваше равенство. До края на първата част ямболии имаха лек превес, а в крайна сметка водеха с 4 точки нея – 18-14. Домакините запазиха аванса си през цялата продължителност на втората четвърт и така се стигна до резултат 35-28 в тяхна полза на почивката.

В началото на второто полувреме самоковци се приближиха съвсем близо до съперника, а резултатът бе изравнен при 39-39. Баскетболистите на Иван Чолаков обаче успяха да си върнат преднината от първото полувреме за резултат 53-48. Ямбол продължи да поддържа преднината си през последните 10 минути, като тя отново достигна най-голямата си стойност в днешната среща – 9 точки при 68-59. До края не се случи обрат и Ямбол зарадва феновете си.

Най-резултатни за победителите с по 18 точки бяха Юлиян Радионов, който се завърна след контузия, и Станислав Говедаров. Николай Върбанов добави дабъл дабъл от 12 точки и 14 борби, а с 11 точки завърши Мартин Дурчев.

За самоковци Богдан Боев вкара 13 точки, а единственият му съотборник с двуцифрен актив бе Владимир Мийович, който вкара 10 точки. С 9 пък завърши Димитър Караджовски.