Олимпиакос запази шансове за титлата в Гърция (видео)

Олимпиакос спечели в своята зала (leoforos.gr)
02-06-2011 01:35

Олимпиакос победи Панатинайкос в своята зала и намали резултата във финалната серия на 1-2 победи, като по този начин запази живи шансовете си за титлата. "Червените" спечелиха със 76-68 след по-добра игра в края. Мач № 4, на който домакин ще е ПАО е на 5 юни (неделя), а при победа тимът ще стане шампион.

Домакините дръпнаха с 5 точки след първата част, но във втората "зелените" имаха надмощие и обърнаха резултата, за да излязат напред с 46-39 на почивката. Олимпиакос обаче се разигра през второто полувреме и успя да си върне водачеството. След няколко смени на лидерствово в края на срещата домакините направиха по-малко грешки и стигнаха до успеха.

Йоанис Бурусис завърши с 16 точки за победителите, а Василис Спанулис вкара 13. За ПАО Майк Батист се отчете с 15 точки, а Дрю Никълъс отбеляза 13.