Академик Благоевград разби Видабаскет насред Видин

(сн. Росен Ракаджиев)
18-03-2012 18:58 | Иван Вълчанов

Академик Благоевград записа разгромна победа със 112-76 над Видабаскет като гост в предпоследния кръг от сезона в мъжката А група. Така отборът продължава борбата за разпределение на местата от 2-ро до 4-то с Академик Пловдив и Овергаз, като до момента има 11 победи и 6 загуби. В последния кръг тимът ще срещне Академик Пловдив в много важен мач. Видинчани пък остават със 7 победи и 10 поражения и по всяка вероятност ще завършат седми.

Равностойни бяха само първите няколко минути на мача, след които резултатът бе равен, но серия от 10-0 бързо даде комфортен аванс на гостите. Той се запази до края на първите 10 минути, а през втората част домакините успяха да се приближат на 3-4 точки от съперника си. След едно полувреме обаче разликата отново бе двуцифрена – 47-37.

Голямата разлика в срещата се натрупа през второто полувреме. Благоевградчани тотално надиграха противника си и увеличиха аванса си с цели 15 точки, за да поведат със 77-52 след 30 минути на терена. В средата на последната четвърт разликата премина и границата от 30 точки, а до края отборите просто доиграха мача.

Шестима баскетболисти от отбора на победителите завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен от тях бе Алекс Симеонов със своите 19 точки, към които добави и 7 борби. Васил Александров наниза 18, а с по 15 точки завършиха Красимир Георгиев (8 борби) и Венцислав Петков (8 борби, 13 асистенции).

За Видабаскет най-резултатен с 22 точки бе Бойко Пангаров, който подаде и 7 асистенции. С 20 точки и 5 борби пък се включи Юлиян Колев.