ИУ Варна спечели без проблеми във Видин

Цонков най-резултатен за победата
03-03-2013 20:25

Икономистите не дадоха шанс на домакините

Икономическият университет Варна спечели нова победа в мъжката А група. Тимът воден от Петко Делев не срещна особени проблеми във Видин и надигра местния Видабаскет с резултат 92-54. Така варненци вече имат 9 успеха и 3 поражения, докато видинчани останаха последни с актив 1-11. В следващия кръг ИУ Варна е гост на Тракийския университет в Стара Загора, а Видабаскет ще срещне Чавдар в Троян.

Единствено първата част бе по-равностойна, а след това гостите имаха тотален превес. Те завършиха първото полувреме със силна серия и направиха разликата над 20 точки. До края на двубоя тя не спре да расте, а най-голямата преднита бе при 43 точки.

Варненци имаха много сериозно предимство в точките в подкошието и в точките след грешки на съперника. По първия показател те бяха 42 срещу 12, а по втория 22 срещу 2.

Шестима състезатели на гостите завършиха с двуцифрен точков актив, като 15 имаше Станислав Цонков. 13 вкара Ивайло Тодоров, а 11 точки добави Андреан Мавров.

За домакините 15 точки имаше Теодор Киров, с 9 вкара Теодор Николов.