Силна втора част донесе успех на Шампион 2006 над Академик Пловдив в Младежката лига

Дабъл дабъл за Дудев (сн. Sportsimages.bg)
13-03-2013 16:52

Тимът записа втората си победа за сезона

Шампион 2006 успя да се справи с домакина на провеждащия се днес в Пловдив турнир от Младежката лига. Тимът от София надигра местния Академик с резултат 100-76, след като изигра силна втора част и до края водеше в резултата. Така Шампион 2006 вече има 2 победи и 3 загуби, докато днешният съперник е с актив 1-3.

Първата част бе сравнително равностойна, като все пак домакините водеха по-често и дори имаха аванс от 7 точки след серия от 9-0. Във втората четвърт обаче гостите поведиха, а след силен завършек на полувремето си осигуриха победата. Шампион направи серия от 14-1 за край на първото полувреме, с която те дръпнаха с цели 16 точки. След паузата преднината нарастна още и така се стигна до успеха.

Голямата разлика между двата тима дойде при стрелбата от тройката. Шампион 2006 успя в 10 от 29 опита за 34%, докато пловдивчани бяха едва 3 от 11 за 27%. Отделно предимство гостите имаха и при наказателните удари, като и двата тима изпълниха 21, но успяха съответно в 14 за Шампион и 7 за Академик.

С дабъл дабъл за победителите завърши Милен Дудев след 22 точки и 11 асистенции. Тодор Колев добави 21 точки, а 17 вкара Теодор Киров.

За пловдивчани дабъл дабъл направи Георги Бързаков след 22 точки и 11 борби. 19 и 7 имаше Юлий Арабаджийски, а Стоян Грънчарски добави 12 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА АКАДЕМИК ПЛОВДИВ (20) - ШАМПИОН 2006 (20)