Левски би категорично Балкан и си осигури второ място в Младежката лига

(сн. Sportsimages.bg)
30-03-2013 14:05

Левски спечели второто място в редовния сезон на Младежката лига, след като записа категорична победа над Балкан с 86-58 в мач от предпоследния кръг. Срещата се игра в столичната зала „Овергаз Арена”, а победата е общо четвърта за „сините”, които имат и една загуба от лидера Овергаз. Това ги прави сигурни за второто място, а ботевградчани със сигурност ще останат трети, след като четвъртият Шампион 2006 не може да ги измести.

„Сините” поведоха още в началото на мача и не загубиха лидерството в резултата до последната секунда. Те бяха по-добрият отбор през първото полувреме и малко по малко натрупаха преднина от 10 точки на почивката. Серия от 8-0 за начало на второто полувреме даде спокойствие на Левски за второто полувреме, а през последните 10 минути отборът направи победата си разгромна.

Венцислав Петков изигра много силен мач за победителите, завършвайки със 17 точки, 8 борби и 7 асистенции. 11 вкара Алекс Симеонов, а по 10 – Кирил Кирилов и Димитър Димитров.

За Балкан Райко Дундалов записа 17 точки и 7 борби, а с 10 плюс 6 се отчете Иван Руньов.

В последния кръг Левски среща Академик София, а БалканАкадемик Пловдив.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БАЛКАН (МЛАДЕЖИ) - ЛЕВСКИ (МЛАДЕЖИ)