Шампион 2006 завърши трети при младежите

26-04-2013 16:20

Шампион 2006 победи Балкан с 88-72 в малкия финал на Младежката лига и завърши трети в крайното класиране. Отборите се срещнаха в зала „Румен Пейчев” в София, а след като водиха през по-голямата част от срещата, баскетболистите на Кирил Бозов се поздравиха с победата и получиха бронзовите си медали от президента на БФБ Георги Глушков. До края на сезона остава само финалът между Левски и Овергаз, който ще се играе в зала „Арена Армеец” от 17.30 и ще бъде предаван на живо в BGbasket.com и по Sportmedia.tv.

Отборите изиграха равностойно първо полувреме, през което водачеството бе сменено няколко пъти, а разликите в резултата не бяха големи. На почивката Шампион 2006 поведе с 4 точки и въпреки че отборът не успя да увеличи аванса си след подновяването на играта, води през цялата трета част. При 8 минути до края ботевградчани се приближиха на точка от съперника си, но след много силна игра до края Шампион 2006 вкара 21 точки срещу 6 на съперника си спечели призовото място.

Победителите имаха по-добър процент в стрелбата от игра – 49% срещу 43%, а освен това предизвикаха с 8 грешки и 6 нарушения повече на съперника. Те застанаха 29 пъти на наказателната линия и вкара 22 опита.

Най-резултатен с 22 точки за победителите бе Велислав Гълъбов. Милен Дудев добави 19 точки и 6 асистенции, а със 17 и 7 борби завърши Николай Николов.

За Балкан Радослав Кочев записа 14 точки, 7 борби и 5 асистенции, а по 13 точки вкараха Иван Руньов, Филип Каменов и Райко Дундалов (11 борби).

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 (МЛАДЕЖИ) - БАЛКАН (МЛАДЕЖИ)