Левски с убедително начало на новия сезон в първенството

(сн. Sportsimages.bg)
19-10-2013 20:07

Сините надиграха категорично младия отбор на Берое у дома

Левски започна убедително в новия сезон на Теси НБЛ. В първия кръг "сините" приеха Берое и спечелиха с категоричното 113-77. Заралии показаха изцяло обновен състав, в който ще се залага главно на млади състезатели, а някои от тях показаха добри неща. Левскарите пък успяха да вземат голяма победа за самочувствие преди мача с Кожув за ЕВРОХОЛД Балканска лига и гостуването на Балкан следващата седмица. Беройци пък приемат Рилски спортист у дома след седем дни.

Заралии започнаха силно и поведоха със 7-2. Левскарите обаче набързо изравниха, а след това и поведоха. Още преди почивката разликата стигна 26 точки, но пък гостите вкараха последните 9 за първото полувреме, включително и тройка на Деян Карамфилов със сирената, и намалиха. След паузата обаче левскарите излязоха доста мотивирани, увеличиха още повече преднината си и взеха категоричен успех.

Левски имаше много по-добра успеваемост при стрелбата общо от игра - 67% срещу 47%, а освен това вкара 54 срещу 22 точки под коша и 26 срещу 13 точки след противникови грешки. "Сините" предизвикаха 23 грешки на съперника, а от своя страна допуснаха едва 11.

Най-резултатен за левскарите стана Павел Иванов с 24 точки, а с 22 приключи Христо Захариев. Сърбинът Джордже Мичич пък направи дабъл дабъл с 13 точки и 10 асистенции.

За беройци с 18 точки и 8 борби завърши Доминик Фъргюсън, а много добре се включи и Деян Карамфилов, който също вкара 18 точки плюс 5 асистенции. Мартин Раднев бе на ниво и приключи със 17 точки.