Ямбол гони Черноморец цял мач и го обърна в края за втора победа

04-11-2013 19:54

Ямбол победи трудно Черноморец със 74-69 в последния мач от третия кръг на Теси НБЛ. Отборите се срещнаха в зала „Диана” в Ямбол и след като домакините бяха догонващи в резултата почти през целия мач, в края успяха да обърнат съперника и да вземат втората си победа. Те имат и една загуба, а за бургазлии това бе трето поражение. В следващия кръг Ямбол гостува на Берое, а Черноморец посреща Спартак Плевен.

Мачът започна с добра серия на домакините, но бургазлии бързо успяха да реагират и записаха 14-2 точки през втората половина на първия период, за да поведат със 7 точки. Серия от 7-0 на ямболии изравни резултата в началото на втората част, но до почивката гостите отново успяха да си създадат преднина и да водят с 36-30. След почивката Ямбол малко по малко намали разликата и отново стигна до равенство при 40-40. Черноморец продължи да води до края на третия период, но съперникът беше плътно зад него и разликата 10 минути преди края беше само точка. Минималният аванс на бургазлии се запази още няколко минути, преди отново ямболските баскетболисти да изравнят при 65-65. След кошове на Говедаров и Уокър ямболии поведоха, но скоро съперникът изравни за 69-69. В оставащите 100 секунди Ямбол не позволи на съперника си да вкара точка и след пет на своя актив спечели мача.

Ямболии спечелиха с 4 борби повече и предизвикаха 4 грешки повече на съперника си, а и двата отбора имаха лоши проценти от тройката – 1/15 (7%) за Ямбол и 3/16 (19%) за Черноморец.

Станислав Говедаров наниза 18 точки за победителите, с 14 и 6 борбисе включи Пол Бюторак, а по 10 отбелязаха Неманя Милошевич (6 борби) и Стоян Петков (13 борби).

За Черноморец Новак Попович записа дабъл дабъл от 21 точки и 10 борби, 14 вката Богдан Боев, а с 12 точки се отчете Тодор Тодоров.