Спартак Плевен срази Берое и запази седмото си място

05-04-2014 20:07

Спартак Плевен запази седмата си позиция в ТЕСИ НБЛ след домакински успех с 95-83 над Берое. Домакините съумяха да направят силни минути в края на третата и началото на последната част и това им донесе успеха. Така те вече са с баланс 5-15, докато беройци останаха осми с 3-18. В следващия кръг Спартак гостува на Балкан, а Берое посреща Лукойл Академик.

Берое поведе със 7 точки в началото, но пък плевенчани бързо се върнаха и на свой ред те излязоха напред. Първата част завърши при равен резултат, но втората тръгна с 11-3 за домакините и те дръпнаха. До края на полувремето те поддържаха аванс и се оттеглиха на почивка с 8 точки напред.

Начало от 13-3 на второто полувреме за Берое даде преднина на тима, след което Спартак бързо изравни. След това двата тима си разменяха кошове, но пък плевенчани вкараха последните 5 точки на третата част и дръпнаха със 7 след края й. Последнта тръгна с 12-2 за спартаклии, а това направи разликата 17 точки и реши изхода на мача.

Цели шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 20 точки (5/7 ит тройката) отбеляза Росен Софрониев. 18 и 6 борби записа Джеймс Анакриън, а 17 плюс 6 асистенции регистрира Веселин Георгиев.

За Берое 24 точки вкара Омар Стронг, 13 записа Венцислав Петков, а 12 - Деян Карамфилов.