Рилски си остави шанс за пето място с победа в Ямбол

16-04-2014 20:30

Рилски спортист си остави шанс за петото място в класирането на ТЕСИ НБЛ след победа над заемащия сега позицията Ямбол с 83-73 като гост. Самоковци стигнаха до успеха след силна трета част, а ако искат да мръднат нагоре в класирането, има само един вариант това да се случи – Ямбол да загуби от Черно море и Рилски да победи Спартак Плевен и Лукойл Академик. Всяко различно развитие на трите срещи ще остави Ямбол пети, а Рилецо – шести. В следващия кръг ямболии гостуват във Варна, а самоковци са домакини на Спартак.

След много слаба част с общо 19 вкарани точки, гостите бяха с една напред. Резултатността на отборите се покачи до почивката, когато отново самоковци имаха минимална преднина – 32-30. Рилски спортист започна второто полувреме по-добре и увеличи аванса си, а до края на третата част го направи двуцифрен за 63-51. На моменти през последната десетка самоковци се откъснаха на близо 20 точки, но в края домакините записаха серия от 10-1 в последен опит за обрат. Рилски обаче не го позволи и си тръгна с победата.

Джъстин Грей вкара 24 точки (8/16 от тройката) за победителите, 15 добави Йордан Бозов, а 14 – Върнън Тейлър.

За Ямбол Сергей Цветков отбеляза 17 точки, с 12 се отчете Станислав Славейков, а 11 вкара Стоян Петков, който добави по 5 борби и отнети топки.