За едно полувреме САЩ отказа Турция

(сн. fiba.com
01-09-2014 00:23

Турция изигра много силно първо полувреме срещу САЩ и на почивката водеше с 5 точки в повторението на финала от миналото Световно първенство. Само за 20 минути обаче американците показаха класата си и победиха с 21 точки разлика – 98-77. Така те вече имат две победи в група С на Мондиала, а турците са с победа и загуба.

Оспорвана първа част доведе до равенство 16-16, а турците се справяха в защита и успяха да поведат на съперника си, като на почивката водеха с 40-35. След 20 минути игра Турция имаше 21 борби срещу 12 на САЩ. С много силна трета част на Кенет Фарийд действащият шампион обърна резултата и започна да трупа разлика, която в края на мача стана над 20 точки. Във втората половина на мача американците имаха близо два пъти повече точки, отколкото в първото.

Кенет Фарийд записа 22 точки и 8 борби за победата на отбора си, а Антъни Дейвис се включи с 19 плюс 6. За Турция Дженк Акьол регистрира 12 точки, а Огуз Саваш добави 9.