Берое срази Черно море на старта

11-10-2014 20:11

Берое изненада Черно море Порт Варна като домакин в мач от първия кръг на новия сезон в НБЛ. Старозагорци победиха бронзовия медалист от миналата година с резултат 83-72, след силни последни три части на срещата. В следващия кръг Берое гостува на Ямбол, а Черно море посреща Левски.

Черно море започна мача по-добре и водеше през първата част, след която резултатът беше 20-17. До почивката домакините се задържаха близо, след което обърнаха резултата за 42-41. Равностойна трета част запази минимална преднина на старозагорци, а след силни последни 10 минути те увеличиха аванса си значително и взеха победата.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша, а Берое имаше предимство в успеваемостта за три точки – 6/15 (40%) срещу 6/23 (26%) на съперника, както и общо от игра – 52% срещу 41%. Старозагорци вкараха и 50 срещу 36 точки в подкошието.

Тихомир Желев наниза 20 точки (4 тройки) за победата на отбора си. Диуейн Джаксън отбеляза 17 точки, а с 16 завърши Майк Блек.

За варненци с 20 точки се отчете Лени Даниел, 16 вкара Александър Влахович, а 11 - Александър Йевджич.