Балкан убедителен за начало в Плевен

11-10-2014 19:44

Балкан тръгна с успех в началото на новия сезон в мъжката НБЛ. В първия кръг ботевградчани гостуваха на Спартак в Плевен и спечелиха с резултат 85-60. "Зелените" направиха сериозна разлика още през първото полувреме с две-три добри серии и след паузата просто поддържаха преднината си. Във втория кръг Балкан ще е домакин на Лукойл Академик в първото сериозно дерби за сезона, докато плевенчани ще гостуват на Рилски спортист.

Със серия от 12-3 около и след средата на първата четвърт балканци дръпнаха със 7 точки. Те запазиха тази разлика и след десет минути, а през втората част я и увеличиха. Това се случи най-вече в края й, когато с 6-0 ботевградчани се откъснаха с цели 16 точки. След третата част разликата се запази, а в последните гостите я направиха още по-убедителна.

Гостите имаха предимство в стрелбата от тройката успявайки в 8 от 21 опита срещу 4 от 22 за домакините. Това им донесе достатъчно аванс, а отделно бяха по-добри и в подкошието с 42 срещу 24 точки.

Най-резултатни за победителите бяха Иван Лилов и Педжа Стаменкович с по 17 точки. Павел Маринов добави 16 точки и 5 асистенции, а Ненад Шулович е с 11 точки.

Милен Захариев игра най-добре за домакините и завърши с 16 точки и 7 борби, а Цветослав Острев се отчете с 14 точки.