Левски срази Ямбол след силно начало

28-10-2014 20:56

Сините нанесоха трета загуба поред на ямболии

Левски бързо се върна на победния път в мъжкото първенство след загубата от Черно море преди седмица. Днес "сините" приеха Ямбол и спечелиха с 90-76 след силна първа част. Момчетата на Тити Папазов поведоха рано рано в резултата и до края поддържаха преднина. Така вече са с два успеха от три мача, докато за ямболии това е трето поредно поражение от началото на сезона.

Серия от 9-0 за Левски след четвъртата минута на мача направи разликата двуцифрена. До края на първата част тя се вдигна до 14 точки, а така остана и до почивката, която дойде при комфортен аванс за домакините. И след паузата левскарите контролираха нещата, но не позволиха някакво сериозно доближаване. На няколко пъти разликата падна до 11, но това бе максималното за ямболии.

Левски имаше тотално предимство в стрелбата от тройката, което оказа своето влияние. Домакините успяха в 10 от 26 опита, докато гостите бяха едва 3 от 13.

Капитанът Павел Иванов се завърна в игра и бе най-резултатен за победителите със 17 точки. Алекс Симеонов се включи силно с 15 и 6 систенции, а Ники Върбанов добави 14 точки и 6 борби.

За гостите Тайлър Лейзър завърши с 22 точки и 6 асистенции, а Тони Бърнас приключи с 21 точки, 11 борби и 6 отнети топки.