Левски пречупи Рилски за три поред

07-11-2014 21:19

Левски победи Рилски спортист в най-очаквания мач от петия кръг на НБЛ. „Сините” изиграха силна трета четвърт и спечелиха с резултат 87-72. Това е третата поредна победа за шампиона в Националната баскетболна лига и общо четвърта, като той има и една загуба. Самоковци са с актив 2-2 в първенството до момента. За първи път за Левски в официален мач игра Станимир Маринов, който бе картотекиран по-рано тази седмица. В следващия кръг Левски гостува на Спартак Плевен, а Рилски спортист посреща Черноморец.

След равностойни първи минути на мача Левски направи серия от 15-0 и се откъсна с 12 точки при 21-9. Междувременно в средата на първата четвърт за „сините” официално дебютира Станимир Маринов. След добра серия от 6-0 в края на периода Рилецо се доближи на 6 точки. Отборите играеха доста атрактивен баскетбол, а домакините запазиха преднина от 6-8 точки през почти цялата втора част, за да се стигне до 47-40 на почивката. Рилски се задържа в мача до средата на третата част, когато със серия от 8-0 Левски се откъсна с 13 точки напред, а в последните й минути отново записа 8 безответни точки, за да поведе с цели 18. През последната част темпото рязко спадна, а Левски лесно запази голямата си преднина до края.

Левски спечели борбата под коша и имаше сериозно предимство в съотношението асистенции – грешки – 25-18, а при Рилски то беше 11 асистенции – 20 грешки.  „Сините” имаха по-добър процент при стрелбата общо от игра – 51% срещу 42% на гостите и вкараха 48-36 точки под коша.

За победителите Милян Пупович записа 17 точки и 6 борби, 13 отбеляза Станимир Маринов, а по 11 – Христо Захариев (10 борби, 5 отнети топки) и Павел Иванов.

Върнън Тейлър записа 22 точки и 8 борби за Рилски, 15 отбеляза Джулиън Норфлийт, а с 14 завърши Тони Гуджино.