Черно море Порт Варна убедителен с Ямбол

08-11-2014 19:39

Варненци с трети успех в НБЛ

Черно море Порт Варна спечели трети мач от началото на първенството в НБЛ. Тимът от Варна се наложи като домакин над Ямбол при резултат 91-78, след като тимът им водеше през целия мач. Така до момента варненци са с три победи и една загуба, а ямболии имат вече четири загуби и само един успех. В следващия кръг Черно море Порт Варна гостува на Балкан в Ботевград, а тимът на Юли Радионов почива.

Мачът започна оспорвано за двата отбора, но след серия от 7-0 в края на първата част домакините от Варна се откъснаха напред в резултата и след 10 минути игра водеха с 11 точки.  През втория период отборът на Черно море запази водачеството си като на моменти Черноморец стопи разликата на 6 точки, но на почивката варненци отново имаха сериозен аванс. След близо 30 точки през третия период варненци увеличиха убедително преднината си и до края на мача удържаха победата над Ямбол.

Варненци показаха по-добър процент при стрелбата като реализираха 22/34 (65%) от линията за две точки срещу 27/51 (53%) за Ямбол. Домакините бяха по точни и от наказателната линия като направиха страхотните 77% процента - 17/22  срещу 9/13 (69%) за ямболии. Моряците направиха 17 асистенции срещу 11 за Ямбол, но пък извършиха 6 грешки повече от тях.

Божидар Аврамов и Лени Даниъл бяха най-резултатни за Черно море Порт Варна като и двамата реализираха по 19 точки. Американецът показа чудесен процент 8/9 (89%) от линията за две точки, като освен това овладя и 8 борби. С 12 точки се отчете Александър Йевджич, а 10 добави Денислав Вутев. Капитанът Асен Великов също бе много полезен за успеха на своя тим, като се отчете завърши

За Ямбол отново най-резултатен беше Тайлър Лейзър с 28 точки , 13 записа Стоян Петков, а 12 добави новият център в състава Карон Джонсън.