Балкан се справи с Черноморец в Бургас

08-11-2014 18:55

Балкан записа очаквана победа като гост на Черноморец в Бургас с резултат 83-65. Ботевградчани се откъснаха напред в резултата още в началото на срещата и водиха през цялото време, за да стигнат до успеха. Активът на Балкан до момента е 3-2, а Черноморец все още няма победа и е с 4 поражения. В най-очаквания мач от следващия кръг Балкан посреща Черно море Порт Варна, а Черноморец гостува на Рилски спортист.

Гостите поведоха още в първите минути на мача, като в средата на първия период разликата беше 5 точки и бе удвоена до края й за 28-18. Отборите бяха равностойни до почивката, а това запази преднината на Балкан, но през третата част баскетболистите на Ацо Тодоров дръпнаха далеч напред. След 30 минути разликата беше 16 точки и въпреки че на моменти през последната десетка бе намалена, нямаше как да се стигне до обрат.

Отборите овладяха еднакъв брой борби, но Балкан имаше 28 асистенции срещу 13 на съперника. Ботевградчани извършиха 14 грешки и предизвикаха 12 на Черноморец, а голяма бе разликата в успеваемостта на отборите при стрелбата общо от игра – 55% за гостите срещу 42% за бургазлии.

Капитанът Павел Маринов завърши с 19 точки, 6 асистенции и 5 борби за победителите, 18 (6/9 от тройката) добави Мартин Маринов, а 17 и 7 асистенции регистрира Ненад Шулович.

За Черноморец 16 точки вкара Емил Бинев, а дабъл дабъл от 14 плюс 10 борби записа Илия Милутинович.