Рилски спортист прекърши Черноморец за трети успех

15-11-2014 19:20

Рилецо с убедителна победа в Самоков

Рилски спортист победи Черноморец Бургас в мач от шести кръг на първенството в НБЛ. Тимът от Самоков се наложи над Черноморец Бургас с резултат 105-75 като водеше убедително през целия мач. Така до момента Рилецо е с актив от три победи и 2 загуби, а бургазлии нямат успех до момента. В следващия кръг Рилски спортист гостува на Черно море Порт Варна, а Черноморец посреща Спартак Плевен у дома.

Мачът започна равностойно до средата на първата част, но в края, след серия от 14-0 за Рилски спортист, домакините се откъснаха значително напред с двуцифрена преднина и завършиха частта с 16 точки аванс при 33-17. През втория период Рилецо увеличиха още повече водачеството си и на почивката водеха с 20 точки при 57-37. Тимът на Росен Барчовски доминираше убедително и през второто полувреме като след третия период увеличи преднината си на 26 точки. В края на четвъртата част гостите от Бургас успяха да намалят пасива си на 14 точки, след серия от 10-0, но това не се оказа достатъчно и самоковци отново увеличиха преднината си, за да се поздравят с убедителен трети успех.

Златин Георгиев беше най-резултатен за Рилски спортист като завърши с 21 точки, Джулиян Норфлийт отбеляза 17, по 13 записаха Иън Чайлс и Симеон Илиев, а 12 и 6 асистенции добави Върнън Тейлър.

За Черноморец най-много 21 точки отбеляза Богдан Анонов. С дабъл-дабъл от 15 точки и 13 борби завърши Илия Милутинович.

Деян Биелич реализира 11, а Любен Пасков 10.